Понятная налоговая отчетность

 
07.10.2011

Понятная налоговая отчетность

ГНАУ сообщила, что направила в Минфин проект стандарта налоговых деклараций. Авторы этого документа обещают, что деклараций будет меньше, приложения – короче, а составление отчетности – проще. Кроме того, налоговики собираются рано или поздно унифицировать налоговый и бухгалтерский учеты, и даже сделать понятные формулы исчисления налогов.

На сьогодні проект відомчого документу «Про затвердження Стандарту форм податкових декларацій «Загальні вимоги до вмісту форм податкових декларацій та інструкцій щодо їх заповнення» направлений до Міністерства фінансів.

Про це повідомив заступник Голови ДПС України Олександр Клименко.

«Ще на початку податкової реформи, реорганізації служби ми брали на себе зобов’язання щодо спрощення звітності. Я можу доповісти громадськості, що ми свої обіцянки поступово виконуємо», — зауважив податківець.

Після ухвалення наказу всі нові податкові декларації та додатки розроблятимуться на основі вимог єдиного Стандарту. Це, на думку авторів документу, значно полегшить процес звітування платників до ДПС.

Загальна кількість декларацій дещо скоротиться, оскільки стандартом вводиться вимога «один податок – одна декларація». Додатки до звітних документів «полегшать» за допомогою видалення зайвих пунктів та граф.

«У подальшому – про це вже йшла мова – планується поступова уніфікація стандартів бухгалтерського та податкового обліку зі створенням зрозумілих універсальних формул обчислення фінансового стану платника та, відповідно, сум податкових зобов’язань. Ми до цього рано чи пізно прийдемо», — підсумував Олександр Клименко.

Прес-служба ДПС України


Все новости