Інструкція по заповненню форми Ф. №1ДФ

Інструкція по заповненню форми Ф. №1ДФ 04.08.2011

Інструкція по заповненню форми Ф. №1ДФ

Інструкція по заповненню форми Ф. №1ДФ «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку"

Робота з документом 1-ДФ в програмному забезпеченні «Бест Звіт Плюс» та «Бест Звіт Корпорація» відбувається у вікні електронної таблиці.

Починаючи з версії 9.01.001 на бланк «Ф. №1ДФ Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» розробником «Бест Звіт» додані додаткові поля, в яких користувач вказує код ДПІ, до якої подається оригінал та копія звіту.

· «Найменування ДПАУ, куди подається оригінал звіту (не друкується) «

· «Найменування ДПАУ, куди подається звіт (не друкується) «

Дані поля призначені для зручної подачі оригіналів та копій звітів до ДПАУ і відсутні при друкуванні бланку.

Відповідно до Додатку 1 до наказу ДПА України від 03.05.06 № 242 (у редакції наказу ДПА України від 11.02.2011 № 90) ім’я файлу податкового звіту формується таким чином:

· позиції з 1 по 4 включно містять код ДПІ отримувача, до якої подається оригінал або копія документа (4 символа), який складається з коду області, на території якої розташовується податкова інспекція (відділення) (значення елемента C_REG, доповненого зліва нулем до 2 символів) та коду адміністративного району, на території якого розташовується податкова інспекція (відділення) (значення елемента C_RAJ, доповненого зліва нулем до 2 символів);

· позиції з 40 по 43 містять код податкової інспекції, до якої подається оригінал документа (значення елемента C_STI_ORIG, доповненого зліва нулями до 4 символів). Якщо документ є оригіналом, а не копією, то позиції 40…43 будуть відповідати позиціям 1…4;

Таким чином, позиції з 1 по 4 включно містять код ДПІ отримувача, до якої подається даний конкретний звіт.

Рекомендації по формуванню 1-ДФ (оригінал):
1. Створити 1-ДФ, внести дані;
2. Обрати необхідні ДПІ;
3. Перевірити документ;
4. Переглянути документ в режимі «бланка»;
5. Зберегти;
6. Відправити.
7. Отримати квитанції, уважно прочитати всю інформацію.

Рекомендації по формуванню 1-ДФ (копія):
1. створити копію первісного документу 1ДФ, внести дані;
2. обрати необхідні ДПІ отримувача;
3. оновити системні поля ( F5);
4. Перевірити документ;
5. переглянути документ в режимі «бланка»;
6. Зберегти;
7. Відправити.
8. Отримати квитанції, уважно прочитати всю інформацію.

Додатково в програмному комплексі необхідно виконати всі налаштування для відправки звітності електронною поштою (див. «Довідка), укласти окремі «Договори про забезпечення електронного документообігу платника податків з Державною податковою інспекцією засобами телекомунікаційного зв'язку», до якої користувач має подавати копію звіту «Ф. №1ДФ Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» та зареєструвати свої сертифікати в відповідних ДПІ.

Щодо особливостей формування «Ф. №1ДФ Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» в ПЗ «Бест Звіт Корпорація» нагадуємо, що згідно чинного законодавства та Податкового кодексу України ст…176, п.2, форма 1ДФ не консолідується в головних підприємствах: «Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджений наказом ДПА України від 24.12.10 № 1020 (далі – Порядок). Окремого порядку подання копій розрахунку за ф. №1 –ДФ даним Порядком не встановлено.

Якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, то податковий розрахунок у вигляді окремого витягу за такий підрозділ подає юридична особа до органу ДПС за своїм місцезнаходженням та надсилає копію такого розрахунку до органу ДПС за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. При цьому, юридична особа, яка подає податковий розрахунок за ф. № 1ДФ на паперових носіях, надсилає копію розрахунку до органу ДПС за місцезнаходженням не уповноваженого відокремленого підрозділу поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Одночасно, копія податкового розрахунку за ф. № 1ДФ повинна дублювати дані, зазначені у поданому розрахунку до податкового органу за місцезнаходженням юридичної особи. Інших умов щодо подачі копії податкового розрахунку за ф. № 1ДФ не встановлено».


Все новости