Регистрация баз персональных данных

24.11.2011

Регистрация баз персональных данных

Шановні Клієнти!

Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 №2297-VI, Положення про Державний реєстр баз персональних даних та порядок його ведення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №616, за формами та згідно з Порядком подання заяв про реєстрацію бази персональних даних та про внесення змін до відомостей Державного реєстру баз персональних даних, що затверджені наказом Міністерства юстиції України від 08.07.2011 № 1824/5, державній реєстрації підлягають усі бази персональних даних в електронному вигляді та/або в картотеках, в яких обробляються персональні дані, незалежно від обсягу та форми їх застосування, виду діяльності. Детальніше з нормативною базою можна ознайомитися на сайті Державної служби України з питань захисту персональних даних http://www.zpd.gov.ua/.

Згідно цих нормативних документів, заяву можна подати двома шляхами: у паперовому вигляді та у формі електронного документа відповідно до вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис». При цьому, ДСЗПД обробляє електронні заяви, підписані володільцями, що отримують послуги електронного цифрового підпису (ЕЦП) у акредитованих центрах сертифікації ключів, які надали у розпорядження ДСЗПД надійні засоби ЕЦП.

На даний час згідно інформації, оприлюдненої на офіційному сайті Державної служби України з питань захисту персональних даних (http://www.zpd.gov.ua/indexServices.html), ТОВ «УСЦ» включено до переліку АЦСК, які співпрацюють з ДСЗПД.

Проте жодної офіційної відповіді щодо опублікування формату електронного документу, у якому має подаватися заява не було отримано.

Тому на даний час у ПК «Бест Звіт» та «M.E.Doc» реалізовуються два способи подачі заяви у електронному вигляді:

 1. Подача заяви у форматі doc, який опубліковано на офіційному сайті ДСЗПД.
  Для цього необхідно:
  • Скачати заяву на офіційному сайті ДСЗПД;
  • Заповнити документ;
  • Проімпортувати готовий файл у програму
  • Підписати, зберегти на диск
  • Надіслати на електронну адресу register@zpd.gov.ua

 2. Подача заяви у форматі xml за допомогою порталу https://rbpd.informjust.ua/, на який посилається Державне підприємство Інформаційний центр при Міністерстві юстиції України.
  Для цього необхідно:
  • Сформувати заяву у форматі xml на сайті https://rbpd.informjust.ua/
  • Завантажити сформований файл xml у програму;
  • Підписати файл, зберегти файл на диск
  • Завантажити файл на сайт https://rbpd.informjust.ua/


Імпорт заяви у програму «M.E.Doc» можливий з реєстру звітів, обравши пункт меню Файл – Імпорт – Заява про реєстрацію баз персональних даних.

Увага! Даний сервіс буде випущено у оновленні 10.00.037 до кінця місяця.

У програмі «Бест Звіт Плюс» імпорт заяви доступний у модулі Документи на підпис, закладка Файли. В «Бест Звіт Плюс» існує імпорт та підпис заяви у форматі doc. Імпорт та підпис заяви у форматі xml буде випущено у оновленні 9.12.000 до кінця місяця.

Прохання звернути увагу на необхідність своєчасної реєстрації баз персональних даних, оскільки з 1 січня 2012 р. почнуть діяти зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також вступить в силу ст. 182 Кримінального кодексу України, які передбачають штрафні санкції, адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту персональних даних.


Все новости