Єдиний соціальний внесок та електронний цифровий підпис — спрощення взаємодії платників з державними фондами

30.09.2011

Єдиний соціальний внесок та електронний цифровий підпис — спрощення взаємодії платників з державними фондами

З 1 січня 2011 року в Україні запроваджується єдина система збору страхових внесків, їх облік та контроль за повнотою і своєчасністю сплати, а також єдина інформаційна система платників страхових внесків та застрахованих осіб. Єдина система регламентується Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон).

Запровадження єдиного соціального внеску значно спрощує взаємодію платників з фондами соціального страхування. Звітність до чотирьох фондів: Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, об‘єднується в єдиний звіт. З 1 січня 2011 року страхувальники подають лише один звіт до Пенсійного фонду.

Постановою Правління Пенсійного фонду України від 08 жовтня 2010 року № 22-2 затверджено порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі — Порядок). Цей Порядок відповідно до Закону встановлює порядок, строки подання звіту про суми нарахованої заробітної плати (грошового забезпечення, доходу) застрахованих осіб і сум нарахованого єдиного внеску до управлінь Пенсійного фонду України та його форму.

Відповідно до Порядку одним із варіантів подання звітності є звіт в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису (далі — ЕЦП).

Використання ЕЦП надає можливості швидше опанувати нові форми звітності щодо єдиного соціального внеску та інші переваги.

Закони України прирівнюють за юридичною силою електронні документи, підписані ЕЦП, до документів з власноручним підписом або печаткою, а також створюють правову основу для застосування ЕЦП і здійснення юридично значущих дій шляхом електронного документообігу.
Безпека використання ЕЦП забезпечується тим, що засоби, які використовуються для роботи з ЕЦП, проходять експертизу та сертифікацію в Департаменті спеціальних телекомунікаційних систем СБУ, що гарантує неможливість злому і підробки ЕЦП.

На даний час багато страхувальників скористалися можливістю подання звітності до Пенсійного фонду України в електронній формі з використанням ЕЦП. Використання ЕЦП дозволило їм скористатися рядом переваг такої форми звітності. Зменшились витрати робочого часу на подання звiтностi, так як відправити звіт в електронній формі з використанням ЕЦП можна у будь-яку годину доби і немає необхідності орієнтуватись на режим робочого дня управління Фонду, на графік подання звітності та враховувати час на чергу страхувальників, що подають звіт в цей самий день. Також подання звітів до Фонду в електронній формі з використанням ЕЦП зменшує грошові витрати на проїзд та папір, тому що немає необхідності подавати звіт на паперових носіях та відправити його можна з будь-якого комп'ютера, підключеного до мережі Інтернет.

На даний час на території Харківської області діє представництво центра сертифікації ключів ТОВ «Український сертифікаційний центр»: м. Харків, провул. Сімферопольський, 6, тел. (057) 728-22-47, (050) 684-38-96.


Все новости